VI.Koçluk Konferansına Katıldık

08-09 Kasım 2017 tarihinde, Radisson Blu Şişli otelde “Hayatın Renkleri”temasıyla, ICF Türkiye tarafından organize edilen VI.koçluk konferansındaydık. İki gün süren bu konferansta, Koçlar, ekip yöneten liderler, insan kaynakları profesyonelleri ile bir araya geldik.

Atölye çalışmalarına ayrılan ilk günde; PhD Klinik Psikolog, Expressive Art Therapist, kurumsal ve bireysel koç & danışman olan Dr. Avi Goren Bar’ın geliştirdiği “Expressive Arts in Coaching” eğitimimizin workshop etkinliğini gerçekleştirdik. “Aesthetic Distancing” tekniğinin muazzam gücünü deneyimlemek için müzik, hareket ve sanat malzemelerini kullandık.

Koçlukta Expressive Arts uygulamasının teorik geçmişini açıklayan kapsamlı bir anlatım gerçekleştirerek, Expressive Arts’ın koçluk sürecinde kattığı değerin işlendiği örnek çalışmalar yaptık ve interaktif bir etkinlik gerçekleştirdik. Konferansın ikinci gününde ise; standımızı ziyaret eden katılımcılarla “Expressive Arts in Coaching” eğitim programımız hakkında bilgi paylaştık. Koçluğun, iş ve özel hayatımızdaki yeri ve önemi hakkında tecrübe ve deneyimlerimizi paylaşarak ortak bir sinerji yarattık. Her biri alanında uzman olan konuşmacıların sunumları ile tecrübelerini deneyimleme fırsatı yakaladık.