Koçluk Hizmetleri
Tüm kaynaklara sahip, yaratıcı ve bir bütün
olduğunu hatırlamaya hazır mısın?
Çözümlerimiz;

Biz insanların yaradılıştan tüm kaynaklara sahip, yaratıcı ve bütün olduğuna inanırız. Bu anlayış ile doğuştan sahip olduğumuz ve zamanla unuttuğumuz tüm potansiyelimizi açığa çıkarır ve farkındalık yaratırız.

Koçlukta temel amaç; kişinin doğuştan var olan tüm potansiyeliyle buluşması, hayatını doyum içerisinde yaşaması ve değerleri ışığında bilinçli seçimler yaparak yaradılışdan bugüne sahip olduğu varoluş amacını gerçekleştirmektir.

Koçluk, geçmişten - çocukluğumuzdan bugüne getirdiğimiz, korkular, endişeler ve engellere nasıl sahip olduğumuzu, asıl olmamız gerekeni bize hatırlatır. Bireysel bütünlüğe giden yolda, bize ışık tutar ve bireyden birliğe ulaşmak için farkındalık sağlar. Derinlerde sahip olduğumuz bilgelik ile tanışır ve gerçekte yaşamak istediğimiz hayatı yaratmamızı sağlar.

  • Yaşamın zorlukları ile nasıl başa çıkarız?
  • Karar almakta zorlanıyor musunuz?
  • Hayatımızı doyum içerisinde yaşayarak, bilinçli tercihler yapabilmek için neye ihtiyacımız var?
  • Yaşamak istediğiniz hayatı mı yaşıyorsunuz?
  • Ulaştığınız hedef, sizin hedefiniz mi? Yoksa sosyal çevrenizin yaşadığınız hayattaki etkileri mi?
  • Hayal etttiğiniz yaşama ulaşmak için gerekli cesaret, motivasyon ve inança sahip misiniz?

Tüm bu keşifleriniz için size destek ve yolunuzda ışık olmaya hazırız.

Koç Kimdir? Hedefleriniz, başarılarınız ve hayallerinizi konuşabileceğiniz, potansiyelinizi fark etmenizi sağlayan ve anlamlı hedefler belirlemenize destek olan, sizi cesaretlendiren ve yapılandırılmış adımlarla değişiminize tanıklık eden ve nitelikli düşünce gücünü geliştiren kişidir koç.

Koçluk Hayatınızı Nasıl Etkiler? Hayatınızda, bilinçli tercihler yapmanızı yeni bakış açıları kazanmanızı, hedeflerinize ulaşırken, sizin için anlam taşıyan değerleri keşfetmenizi, sizi engelleyen tüm düşünce tarzınıza meydan okuyarak asıl istediğiniz şeye odaklanabilmenizi sağlar.

Koçluk Hizmeti Neden Almalıyım? Etrafınızda bulunan fırsatları fark etmek, değerlerinizle uyumlu, bilinçli seçimler yapmak için.

İçinde bulunduğunuz perspektifi değiştirerek hayatınıza, çevrenizde oluşan fırsat ve zorluklara farklı pencerelerden bakmak için.

Mevcut potansiyelinizi fark edip açığa çıkartarak değişim ve dönüşüm yaratmak için.

Hayat amacınızı anlamlı bir şekilde gerçekleştirmek için.

Değişim ve dönüşüme evet diyorsanız koçluk hizmeti almalısınız.

Koçluk Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli? ICF (International Coach Federation) bu mesleğin tanımını yapmıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu olarak, bu tanımlama ile sınav ve değerlendirmeler yapmaktadır. Danışanların, ICF unvanlı veya ICF’in akredite ettiği okuldan mezun bir koç seçmeleri çok önemlidir.

Koçluk Süreci Alt veya üst sınırı olmamakla birlikte, tavsiye edilen 10 görüşmedir. Görüşmelerin arası ortalama 2-3 hafta olmalıdır.